Shadowbox.init();
14 grudnia 2018 r.
Komentarz surowcowy

 

Niewielka zmienność w notowaniach EUR/USD

 

wczorajszee notowania na rynku walutowym upłynęły pod znakiem lekkiej aprecjacji złotego. Kurs EUR/PLN pod koniec sesji oscylował w pobliżu poziomu 4,0600, czyli o ponad dwa grosze niżej niż na otwarciu. Bardzo dobrze wypadała wczorajsza aukcja polskich papierów skarbowych. Oferta Ministerstwa Finansów wyniosła 1 mld zł, zainteresowanie natomiast ponad czterokrotnie przekroczyło podaż. Wysoki popyt nastraja pozytywnie przed środową aukcją obligacji, w czasie której MF zaoferuje 5-letnie papiery dłużne o wartości 1,5-3,0 mld zł.

W bieżącym tygodniu z Polski na rynek napłynie sporo danych makroekonomicznych – w tym dane o saldzie na rachunku obrotów bieżących oraz o płacach i zatrudnieniu w sektorze przedsiębiorstw. Złoty jednak nie powinien wykazać silniejszej reakcji na te publikacje, pozostając pod wpływem nastrojów na światowym rynku.

W notowaniach głównej pary walutowej – eurodolara – po porannej zniżce, mogliśmy obserwować konsolidację poniżej poziomu 1,2600. Ze względu na brak istotnych publikacji ze światowej gospodarki, zmienność na rynku pozostawała niewielka. Więcej emocji mogą przynieść kolejne dni, kiedy to poznamy m.in. dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej ze Stanów Zjednoczonych. Rozpoczął się sezon publikacji wyników kwartalnych amerykańskich spółek – zapoczątkował go już tradycyjnie raport aluminiowego koncernu Alcoa. Miał on miejsce po zamknięciu notowań na amerykańskich giełdach.

 

Sporządziła:

Joanna Pluta

Departament Analiz

DM TMS Brokers S.A.

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012