Shadowbox.init();
14 grudnia 2018 r.
Komentarz popołudniowy

Kolejna spokojna sesja na rynku walutowym

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym była kolejną w tym tygodniu, która upłynęła pod znakiem niewielkiej zmienności. Eurodolar w dalszym ciągu konsoliduje się w pobliżu 200-sesyjnej średniej ruchomej, która póki co powstrzymuje ruch spadkowy. Potencjał do zniżki powstał po tym, jak para EUR/USD wybiła się z dołem formacji trójkąta. Bardzo możliwe jednak, że co najmniej do Świąt nie zobaczymy silniejszego ruchu (potencjalny zasięg po wybiciu z trójkąta wyznaczają okolice poniżej poziomu 1,2800).
Dane, jakie napłynęły wczoraj z głównych gospodarek nie wywarły większego wpływu na notowania walut. Poznaliśmy m.in. finalne odczyty danych o PKB z Wielkiej Brytanii oraz USA. Obydwie publikacje wypadły nieco słabiej od oczekiwań. Dane z brytyjskiej gospodarki zostały nieznacznie zrewidowane w dół – w ujęciu rok do roku z 2,8 proc. do 2,7 proc., a w ujęciu miesięcznym z 0,8 proc. do 0,7 proc.. Finalny odczyt danych z USA przyniósł natomiast małą rewizję w górę – z 2,5 proc. do 2,6 proc. (dane annualizowane)
Na krajowym rynku walutowym panowała również ograniczona zmienność. Kurs EUR/PLN od początku zeszłego tygodnia pozostaje w wąskiej konsolidacji 3,9750 – 4,0000. Notowania USD/PLN natomiast poruszały się dziś w pobliżu 3,0400. Decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie oraz komunikat po posiedzeniu Rady nie zaskoczyły inwestorów.

Sporządziła:
Joanna Pluta
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.


 

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012