Shadowbox.init();
24 marca 2019 r.
Komentarz surowcowy


Komentarz surowcowy - Cena miedzi stabilna

 

Mimo mocnego umocnienia się amerykańskiego dolara cena miedzi pozostała na wysokich poziomach i wynosi obecnie 6925 dolarów. Jest to spowodowane dobrymi danymi gospodarczymi, które nadchodzą na rynek i świadczyć mogą o końcu kryzysu, a tym samym powinny stymulować popyt. Korzystne dla ceny miedzi były dane dotyczące amerykańskiego rynku nieruchomości, które pokazały wzrost ilości pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych budów. Rynek nieruchomości jest kluczowym odbiorcą miedzi.

 

 

Technicznie pozostajemy w trendzie wzrostowym, który trwa od początku roku. Wsparciem jest poziom 6750 dolarów czyli linia trendu. Poniżej istotnym poziomem będzie początek luki z 13 listopada i cena 6535 dolarów. Oporem jest lokalny szczyt na poziomie 7131 dolarów.


Sytuacja na rynku miedzi będzie uzależniona od dwóch przeciwstawnych sił. Z jednej strony mocny dolar powoduje presję w stronę spadku ceny miedzi, gdyż staje się ona relatywnie droższa dla inwestorów. Odchodzi też zainteresowanie surowcami ze względu na zabezpieczenie przed inflacją. Z drugiej strony koniec kryzysu i coraz lepsze wyniki gospodarcze wskazują na szansę wzrostu popytu i stanowią impuls wzrostowy. Na razie ten drugi argument zdaje się przeważać.

 

Autor: Anna Lachowiecka (XTB)

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012