Shadowbox.init();
24 marca 2019 r.
Komentarz surowcowy


Cena miedzi wróciła do punktu wyjścia

 

Cena miedzi kształtuję się obecnie na zbliżonych poziomach do tych z początku roku i wynosi 7430 dolarów za tonę.  Ostatnie wzrosty można wiązać z poprawą sentymentu na rynkach globalnych a także dobrymi danymi z Chin, gospodarki kluczowej dla konsumpcji miedzi. Chińskie władze podały ostatnio, iż zamierzają zwiększyć swoje rezerwy miedzi, co dodatkowo może skutkować utrzymaniem się cen na wysokich poziomach. Odwrotny skutek mogą wywołać jednak doniesienia, że popyt branży energetycznej uległ zmniejszeniu, dlatego też dosyć istotne będzie zaobserwowanie tego, co się wydarzy gdy cena zbiży się do tegorocznych maksimów.

Technicznie znajdujemy się w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Dolnym ograniczeniem jest średnioterminowa linia trendu, która znajduje się obecnie przy poziomie 7330 dolarów. Oporem natomiast będzie przebita wcześniej długoterminowa linia trendu wzrostowego, która przebiega w okolicach 7680 dolarów. Poziom ten stanowi również szczyt z początku roku. Rozwiązaniem sytuacji na rynku miedzi będzie naruszenie któregoś z tych poziomów.

 

 

Rynek miedzi jest w momencie kluczowym i kierunek, w którym będzie się poruszać cena w najbliższym czasie powinien się określić dosyć szybko. Rozsądzić to może nawet dzisiejsza sesja, podczas której poznamy najważniejsze dane miesiąca dotyczące amerykańskiego rynku pracy, czyli zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Dane wzmacniające dolara mogą wywołać korektę na rynku surowcowym, dane powodujące osłabienie się amerykańskiej waluty będą stanowić impuls wzrostowy.

 

Autor: Anna Lachowiecka (XTB)

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012