Shadowbox.init();
14 grudnia 2018 r.
Komentarz surowcowy

 

Komentarz surowcowy - Niepewność na rynku miedzi

 

Cena miedzi spadła do 7350 dolarów za tonę, po tym jak wzrosły obawy o to, że Chiny ograniczą działania stymulujące gospodarkę.  Dzisiaj w nocy podano również dane inflacyjne, które wskazały na wzrost inflacji powyżej wcześniejszych przewidywań, co może owe obawy potwierdzać. Ogólna sytuacja jest jednak całkiem korzystna, popyt ze strony tego najważniejszego konsumenta powinien się utrzymywać na wysokim poziomie.

Technicznie wczorajsze spadki naruszyły średnioterminową linię trendu wzrostowego, która stanowić teraz będzie opór dla potencjalnych wzrostów. Wsparciem będzie początek luki wzrostowej z 26 lutego i poziom 7190 dolarów za tonę. Warto zauważyć, że znajdujemy się blisko szczytów z początku stycznia. Gdyby obecny atak na te poziomy był nieudany, może pojawić się formacja podwójnego szczytu, jednakże na razie jest jeszcze za wcześnie, aby odczytać to jako sygnał.

 


Koniec tygodnia to kilka ciekawych publikacji dla rynków surowcowych. Dzisiaj poznamy bilans handlu zagranicznego ze Stanów Zjednoczonych. W piątek opublikowana zostanie wielkość produkcji przemysłowej z Japonii oraz ze strefy euro. Po południu istotny będzie równierz odczyt na temat sprzedaży detalicznej ze Stanów Zjednoczonych. Dobry sentyment i wzrosty na giełdach powinny zatrzymać ostatnie spadki i przyczynić się do dalszych wzrostów.

 

Autor: Anna Lachowiecka (XTB)

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012