Shadowbox.init();
15 grudnia 2018 r.
Komentarz walutowy

 

Konsolidacja EUR/PLN pod poziomem 3,8400

 

Dzisiejsza sesja na rynku złotego upłynęła w spokojnych nastrojach. Notowania EUR/PLN pozostawały w wąskiej konsolidacji nieco poniżej wartości 3,8400. Po ostatniej silnej zniżce kursu tej pary walutowej i przebiciu wsparcia na poziomie 3,8600 PLN za EUR, rynek EUR/PLN jest wyprzedany, w związku z czym możliwa jest w najbliższym czasie „wychładzająca” oscylatory konsolidacja. Należy jednak pamiętać, iż pokonanie wartości 3,8600 otworzyło przed złotym drogę do dalszej aprecjacji względem euro. W związku z tym, jeśli nastroje na światowym rynku pozostaną optymistyczne, polska waluta wkrótce powinna kontynuować umocnienie. Ze względu na brak w bieżącym tygodniu istotnych wydarzeń ekonomicznych na krajowym rynku, dominujący wpływ na złotego będzie wywierał globalny sentyment inwestycyjny.

Na światowym rynku nie powinniśmy obserwować większej zmienności, gdyż również i tutaj kalendarz makroekonomiczny na nadchodzące dni jest dość ubogi. Dziś o 20.00 zostanie opublikowany protokół z ostatniego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku, w którym zazwyczaj zawarta jest ocena kondycji amerykańskiej gospodarki oraz jej perspektyw na przyszłość. Komunikat może mieć wpływ na nastroje panujące na zamknięciu giełd za Oceanem.

Eurodolar kontynuował dziś wczorajszy ruch spadkowy, schodząc pod koniec sesji europejskiej pod poziom 1,3400. Zniżka pary EUR/USD jest efektem nowej fali spekulacji wokół tzw. „problemu greckiego”.

 

Sporządziła:

Joanna Pluta

Departament Analiz

DM TMS Brokers S.A.

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012