Shadowbox.init();
19 stycznia 2019 r.
Już 91% akumulatorów z aut hybrydowych Toyoty podlega recyklingowi

Recykling akumulatorów Toyoty ma osiągnąć w przyszłości poziom 100%.

Z każdym rokiem zwiększa się odsetek akumulatorów z samochodów hybrydowych Toyoty we własnej sieci sprzedaży, które poddawane są recyklingowi. Obecnie jest to już 91%, jednak w przyszłości recykling akumulatorów tej marki osiągnąć ma poziom 100%. Ostatnio program został rozszerzony o niezależne stacje ELV (end-of-live vehicle).

Toyota przedłużyła do 31 marca 2018 roku umowy dotyczące recyklingu akumulatorów, zawarte z francuskim Société Nouvelle d'Affinage des Métaux (SNAM) i belgijskim Umicore N.V, odpowiedzialnymi w Europie za odzyskiwanie i recykling akumulatorów niklowo-metalowo-wodorkowych i litowo-jonowych.

Akumulatory wykorzystywane w napędzie hybrydowym zwykle wytrzymują cały cykl życia pojazdu, a nawet dłużej. Do recyklingu trafiają zazwyczaj po zakończeniu eksploatacji samochodu, np. w wyniku szkody całkowitej.

"Kiedy nasi klienci wybierają samochód hybrydowy - mówi Steve Hope, General Manager odpowiedzialny w Toyocie za sprawy środowiskowe - są już świadomi jego przewag w dziedzinie zużycia paliwa, komfortu jazdy czy ogólnie bezstresowej eksploatacji. Obecnie pojawia się kolejny powód do zakupu pojazdu hybrydowego - gwarancja, że wyznacza on nowy standard pod względem parametrów środowiskowych, w całym cyklu życia produktu".

 

Żródło: srodowisko.pl

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012