Shadowbox.init();
21 stycznia 2019 r.
Alumetal może rozpocząć budowę zakładu na Węgrzech pod koniec III kwartału

"Alumetal finalizuje rozmowy z rządem węgierskim i przygotowania do budowy zakładu w tym kraju. Prace budowlane mogą się rozpocząć pod koniec III kwartału br." - poinformował prezes spółki Szymon Adamczyk.

Spółka złożyła w marcu wniosek o wydanie pozwolenia zintegrowanego (IPPC) dla inwestycji. Decyzji w tej sprawie spodziewa się jeszcze w maju, po czym złoży wniosek o pozwolenie na budowę.

 "Na przełomie maja i czerwca chcemy złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Jest procedura, pozwolenie musi się uprawomocnić, w III kwartale wydaje się to realne" - powiedział Adamczyk na konferencji prasowej.

Alumetal finalizuje prace nad umową z rządem węgierskim w sprawie dotacji dla tej inwestycji, w postaci gotówkowej i zwolnienia z CIT. "Zakładamy, że w II kwartale umowa z rządem na tę dotację będzie podpisana" - powiedział prezes. Spółka podpisała już część umów na dostawę maszyn i urządzeń dla mającego powstać zakładu. "W najbliższych tygodniach będziemy chcieli rozpocząć procedurę wyboru generalnego wykonawcy na realizację tej inwestycji" - dodał Adamczyk.

Realizowana obecnie przez Alumetal inwestycja budowy zakładu produkcyjnego na Węgrzech finansowana będzie z dotacji rządu węgierskiego (maksymalnie 35% kwoty inwestycji), środków własnych i kredytu inwestycyjnego. Całkowity koszt inwestycji to 120 mln zł.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie.

Źródło: analizy.bgz.pl

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012