Shadowbox.init();
23 stycznia 2019 r.
Mniejsza podaż miedzi z recyklingu

Niemniej, w średnioterminowej, kilkumiesięcznej perspektywie cena miedzi w USA tkwi w konsolidacji, której dolnym technicznym ograniczeniem są okolice 2,45-2,46 USD za funt.

Przedłużające się przerwy w wydobyciu miedzi w kluczowych kopalniach na świecie spowodowały w ostatnich miesiącach pojawienie się uzasadnionych obaw o jej podaż. Niemniej jednak, nie doprowadziły one jednak do dynamicznych wzrostów notowań miedzi, przede wszystkim za sprawą powiększonej podaży miedzi z recyklingu, która pojawiła się na rynku w I kwartale br.

Tymczasem sytuacja na rynku miedzi najprawdopodobniej zaczyna z powrotem bardziej sprzyjać stronie popytowej. Według nieoficjalnych doniesień Reuters, pojawiają się sygnały ograniczenia podaży złomu miedzi na rynku w drugim kwartale. Dodatkowo, w kolejnych tygodniach powinny pojawić się konkretne wyliczenia dotyczące wpływu zaburzeń produkcji miedzi w Chile, Peru i Indonezji na całkowite wydobycie miedzi na świecie – które powinny potwierdzić ich istotność w kontekście globalnej produkcji. W rezultacie, z fundamentalnego punktu widzenia, jest szansa na powrót cen miedzi do wzrostów w kolejnych tygodniach.

 

Źródło: www.trading.stockwatch.pl

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012