Shadowbox.init();
16 lutego 2019 r.
Metale nieżelazne: Chiny osiągają punkt zwrotny?

- według Davida Chiao, prezesa działu metali nieżelaznych BIR-u.
Pisząc w ostatnim BIR’sWorld Mirror, Chiao relacjonuje, jak duży chiński konsument aluminium ostatnio złożył zamówienie importowe na materiał Zorba, a otrzymał odpady porozbiórkowe, które w ogóle nie zawierały metalu. Chińska telewizja informowała o tym jako przykładzie "importu zagranicznych odpadów". - Czy to przeleje przysłowiową czarę goryczy? – pyta Chiao, przed dodaniem własnej odpowiedzi. - Myślę, że to bardzo możliwe.

W tej samej publikacji, Ma Hongchang – doradca BIR do spraw zmian w przepisach i polityce w Chinach - potwierdza zatwierdzenie planu krajowej reformy struktury importu, obejmującego "drastyczne zmniejszenie zarówno ilości, jak i pozycji importowanych". Rząd wyda nowe katalogi importowe, a coraz więcej materiałów zostanie umieszczonych na liście "zakazanych", dodaje.

Tymczasem, po demonetyzacji płynność zaczęła już powracać w działalności gospodarczej w Indiach, a popyt krajowy wzrósł ponownie, nie tylko dlatego, że rząd wydaje się poważnie zaangażowany w promowanie dużych reform finansowych, ale także ze względu na szybkie projekty mega-infrastrukturalne, które zwiększają zapotrzebowanie na surowce. Na wschodzie, w Malezji ceny złomu krajowego są "stosunkowo słabe", ale cła eksportowe powodują, że lokalnie generowany złom pozostaje w kraju.

W Meksyku zapotrzebowanie na złom do produkcji wtórnej aluminium pozostało na dobrym poziomie, podczas gdy zapotrzebowanie na UBC i inne gatunki walcowane "straciło parę". Uważa się, że większość rozwiniętych firm złomowych w Meksyku cieszy się solidnymi, zdrowymi wolumenami w obrocie. Na północy, w Stanach Zjednoczonych oczekuje się, że spready UBC wzrosną, ponieważ zamówienia zakładów przetwórstwa wydłużają się do dwóch miesięcy, podczas gdy Midwest premium może osłabiać się dalej, gdyż złom jest "łatwo dostępny".

Informacje zwrotne z Europy sugerują "przejście od rynku nabywcy do rynku sprzedającego", ponieważ "kurcząca się" dostępność złomu zbiega się z "niższym LME".


Źródło: www.internationalrecycling.comCopyright: IGMNiR 2009 - 2012