Shadowbox.init();
19 stycznia 2019 r.
Real Alloy ogłasza bankructwo

Real Industry złożył petycję  w sądzie upadłościowym USA dla okręgu Delaware.

W związku z tym Real Alloy Holding Inc. i jej spółki zależne z USA złożyły również petycje pod koniec listopada 2017 r. w tym samym sądzie. Działalności joint venture  Real Alloy w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Kanadzie i Meksyku oraz Goodyear w Arizonie, w tych dokumentach nie zostały uwzględnione - podaje firma.

Zużywające złom zakłady produkcyjne aluminium – objęte wnioskiem, znajdują się w kilku stanach, w tym dwa w Michigan, dwa w Ohio i po jednym w Alabamie, Idaho, Illinois, Indianie, Kentucky, Oklahomie, Teksasie, Tennessee, Zachodniej Wirginii, Wisconsin, Kanadzie i Meksyku.

Niektóre z tych obiektów wywodzą się od poprzednich firm IMCO Recycling i Commonwealth Industries, które połączyły się w 2004 r. z Aleris International. Aleris sprzedał większość tych zakładów w 2015 r. firmie Signature Holdings, która zmieniła nazwę na Real Alloy. Real Alloy następnie zakupił zakłady od poprzedniej firmy Beck Aluminium Alloys.

Dokumenty złożone w ramach postępowania pokazują, że przedsiębiorstwa handlujące złomami stanowią ponad połowę z 20 największych wierzycieli Real Alloy. Na początku listy wierzycieli znajduje się firma Commercial Metals Co. z siedzibą w Dallas, której Real Alloy jest winna ok.  1,3 mln USD. Także około 1 milion USD  długu lub więcej posiadają firmy Coldwater,  spółka Honda Trading America Corp  z siedzibą w stanie Michigan i Alter Trading Co. z siedzibą w St. Louis.

Wiele firm zajmujących się handlem złomami prawdopodobnie posiada polisy ubezpieczeniowe, które zminimalizują straty w porównaniu do pełnej kwoty wymienionej w zgłoszeniu. Nie jest jasne, ile firmy złomowe odzyskają w wyniku oczekiwanych wyroków  wydanych przez sąd upadłościowy.

W czasie procesu upadłościowego, Real Alloy spodziewa się prowadzić działalność jak zwykle w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie oraz nadal zapewniać klientom, dostawcom i innym partnerom biznesowym wysoki poziom usług i wykonawstwa, jakich oczekują od Real Alloy, - stwierdza firma w komunikacie prasowym ogłaszającym złożenie wniosku.

Real Alloy wskazuje, że zawarł co do zasady umowę kredytową opartą na aktywach, ze swoim pożyczkodawcą oraz niektórymi obligatariuszami co do dalszego korzystania z pożyczki w wysokości 110 milionów USD opartej na aktywach, które umożliwi firmie finansowanie bieżących operacji biznesowych.

Firma wskazuje w swoim komunikacie prasowym, że operacje Real Alloy w Stanach Zjednoczonych zostały dotknięte "poważnie obostrzoną płynnością w ciągu ostatniego roku, częściowo ze względu na ostatnio ograniczone warunki kredytu kupieckiego, które uniemożliwiły Real Alloy refinansowanie w terminie 305 milionów dolarów 10-procentowych zabezpieczonych papierów dłużnych o terminie wymagalności w styczniu 2019 r. "

Firma wskazuje również, że Terry Hogan będzie nadal prezesem Real Alloy, a Michael Hobey został prezesem i tymczasowym CEO Real Industry, i będzie nadal pełnił funkcję dyrektora finansowego Real Industry, a teraz także jako dyrektor finansowy Real Alloy.

 

Źródło: www.recyclingtoday.com

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012