Shadowbox.init();
15 października 2019 r.
Rozszerzająca się luka pomiędzy podażą a popytem na metale z grupy platynowców może ograniczyć wzrost produkcji katalizatorów samochodowych

Kluczowym trendem nabierającym rozpędu jest recykling katalizatorów w celu odzyskania cennych metali szlachetnych: platyny, palladu i rodu, w celu ochrony naturalnych zasobów tych surowców i ograniczenia ich wydobycia. Analitycy uważają, że ekstrakcja metali z grupy platynowców ze zużytych katalizatorów może zaspokoić zapotrzebowanie rynku na nową produkcję.

Nowy raport rzuca światło na działania kluczowych graczy, takich jak Johnson Matthey, Umicore, BASF, Solvay, CATALER i Clariant.

Analitycy ponownie podkreślają, że surowsze regulacje rządowe mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla zwiększają zapotrzebowanie na bardziej zrównoważone katalizatory samochodowe. Ale mówią też, że rosnąca luka między podażą a popytem na metale z grupy platynowców może utrudnić wzrost rynku, ponieważ ceny tych metali są często zmienne i prawdopodobnie wzrosną w prognozowanym okresie.

Źródło: www.recyclinginternational.com

skup metali szlachetnych i kolorowych

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012