Shadowbox.init();
20 listopada 2019 r.
Perspektywy recyklingu metali: „obfite możliwości”

Rynek recyklingu metali nieżelaznych był wart ponad 90 miliardów dolarów w zeszłym roku, mówi firma badawcza Global Market Insights, przy czym głównymi użytkownikami są branża motoryzacyjna i elektroniczna. W samej Ameryce Północnej w 2017 roku przemysł elektryczny i elektroniczny został wyceniony na ponad 900 mld USD.

Silny popyt konsumentów i intensywna produkcja w tym sektorze będą nadal napędzać popyt na wtórny metal w najbliższej przyszłości, mówią analitycy. Akumulatory ołowiowe są głównymi produktami w branży transportowej, stanowiąc około 35% całkowitego udziału przemysłu (2017 r.) Tymczasem metal z recyklingu miał 45% udział w rynku  branży budowlanej w 2017 r.

Mimo to analitycy rynkowi zauważają, że „nieefektywne” ponowne przetwarzanie metali jest „kluczowym ograniczeniem” dla przemysłu recyklingu na całym świecie. Na przykład tylko 40% całej wyprodukowanej miedzi jest odzyskiwane przez recyklerów. W przypadku aluminium odzyskuje się tylko 33% całkowitej produkcji metalu.

„Niemniej jednak coraz większy nacisk na przetwarzanie metali i możliwość ponownego wykorzystania w celu zmniejszenia śladu węglowego oraz wpływ odpadów niebezpiecznych wygeneruje obfite możliwości dla rynku metalu przetworzonego do 2024 r.” - podsumowują analitycy.

Źródło: www.internationalrecycling

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012