Shadowbox.init();
28 lutego 2020 r.
BIR 2019: Głębokie zniżki na złom aluminiowy

Złom aluminium płynie w rekordowych ilościach z Ameryki Północnej i Europy do Indii i Azji Południowo-Wschodniej, ale nowy popyt nie był wystarczający, aby „wypełnić wszystko co całe Chiny pozostawiły po sobie”, mówi jeden z mówców na spotkaniu Dywizji Metali Nieżelaznych Biura Międzynarodowego Recyklingu (BIR). BIR z siedzibą w Brukseli zorganizował w maju 2019 r. w Singapurze Światową Konwencję Recyklingu.

Henry Van, singapurski analityk branży aluminiowej w CRU International Ltd., powiedział, że działania chińskiego rządu na rzecz ograniczenia importu złomu spowodowały „szok po stronie podaży” na amerykańskim rynku złomu aluminiowego. Wielkość importu złomu aluminiowego w Chinach w lutym 2019 r. „była najniższa od ponad dziesięciu lat”, powiedział Van.

 

Część tego złomu wciąż trafia do Chin po wysłaniu do Malezji, Tajlandii, Tajwanu i innych krajów w pobliżu Chin, gdzie jest topiona i odlewana w instalacjach w tych krajach. Kolejnym beneficjentem nowej nadwyżki podaży są Indie, gdzie inwestycje w produkcję wtórną są realizowane przez globalne firmy, w tym indyjskie Hindalco i japońskie Daiki.

 

Nawet przy takich inwestycjach reszta świata „nie ma masy krytycznej w produkcji wtórnej, aby zastąpić Chiny”, stwierdził Van. Wynikiem tego były „historycznie tanie” ceny złomu aluminiowego w USA, w handlu złomem z premią aż 19 centów za funt.

 

Zarówno Van, jak i kolejny prelegent Thomas McMahon, który pracuje w Singapurze dla firmy Dillon Gage z siedzibą w Teksasie, powiedzieli, że złom aluminiowy jest jednakże gotowy na świetlaną przyszłość.

Van powiedział, że CRU prognozuje, że popyt na metal z recyklingu wzrośnie globalnie zarówno pod względem wielkości bezwzględnej, jak i udziału w rynku. Podczas gdy aluminium wtórne miało 29% udziału w rynku globalnym w 2018 r., CRU widzi, że liczba ta wzrośnie do 35% do 2028 r. Część tego wzrostu będzie miała miejsce w Chinach, które – jak szacuje Van, wykorzystują tylko 10% złomu jako surowiec do produkcji aluminium.

 

McMahon powiedział, że w dobie zwiększonego zainteresowania zmianami klimatycznymi recykling metali „oszczędza zasoby naturalne, zużywa mniej energii niż wytwarzanie metalu z pierwotnej rudy i zmniejsza emisje gazów cieplarnianych” w porównaniu z produkcją pierwotną.

Eric Tan z malezyjskiej firmy SDM Specialty Chemicals przedstawił delegatom aktualizację 400-hektarowego parku recyklingu budowanego w tym kraju, pomimo pewnych obaw dotyczących polityki importu złomu.

 

Tan powiedział, że Malezja ma kilka przepisów dotyczących ochrony środowiska, które koncentrują się na obchodzeniu się z potencjalnie niebezpiecznymi materiałami. Wydaje się, że interpretacja i egzekwowanie jednego z nich doprowadziły do ​​zakazu przywozu złomowego drutu lub kabla „wypełnionego olejem”, zwanego również „kablem galaretowym” (jelly cable).

 

Pęd chińskich firm recyklingowych do zrobienia zakupów w Malezji spowodował powstanie wielu nielicencjonowanych obiektów, z których część zaczęła gromadzić materiały, które wzbudziły negatywne zainteresowanie. Tan ostrzegł, delegatów BIR, że odbiór publiczny tematu recyklingu w Malezji jest „bardzo zły”, głównie z powodu „nielegalnych zakładów recyklingu tworzyw sztucznych”. Dodał: „Nie podążaj śladami nielegalnych recyklerów tworzyw sztucznych. To szkodzi reputacji recyklingu. ”

Aby pomóc rozwiązać ten problem, Tan powiedział, że jego firma i inne firmy zajmujące się metalami są w trakcie rejestrowania Stowarzyszenia Metali Nieżelaznych Malezji „aby stać się centralnym węzłem dla przemysłu metali nieżelaznych w regionie Azji Południowo-Wschodniej”.

Źródło: www.recyclingtoday.com

 

skup metali szlachetnych i kolorowych

skup metali szlachetnych i kolorowych

Copyright: IGMNiR 2009 - 2012